filmy na DVD - animované filmy pro děti, nejlepší české komedie - dobrodružné historické a akční filmy - kolekce filmů na DVD - vánoční koledy - eshop film.kup-si.cz

  • RUDÝ BARON dvd
    RUDÝ BARON dvd

RUDÝ BARON dvd

Kód zboží: PLASTOVÝ BOX

válečný film

  • Cena:98,00 Kč
  • Původní cena:99,00 Kč
  • Dostupnost: Skladem
Množství:

RUDÝ BARON dvd

DVD MAGICBOX
RUDÝ BARON
Válečný film / 132 minut / Velká Británie

Během války sestřelil nejméně 80 letounů.

Film vypráví o životě slavného německého stíhacího letce za 1. světové války, Manfreda von Richthofena, známého též jako Rudý baron a Eso všech es. Jeho rudý trojplošník se stal postrachem letců Dohody. Francouzi mu přezdívali Rudý ďábel, Britové na jeho hlavu vypsali odměnu... Během války sestřelil nejméně 80 letounů, nejvíce ze všech pilotů na obou stranách. Prý si z každého sestřeleného letadla odnášel kousek domů do své "sbírky". Ale také ke konci své kariéry řekl: "Po každé bitvě ve vzduchu se cítím mizerně. Když po boji vystoupím na svém letišti na pevnou zemi, jdu do svého pokoje a nechci nikoho vidět ani s nikým mluvit..."
RUDÝ BARON
Zajímavost: Ač smrtelně zraněn, dokázal Richthofen přistát s nepoškozeným strojem za anglickými liniemi. Dodnes není jasno, zda jej zranil pilot útočícího kanadského letounu nebo protivzdušná obrana australské baterie.
Hrají: Matthias Schweighöfer, Joseph Fiennes, Til Schweiger,

Lena Headey, Jan Vlasák a další.
Režie: Nikolai Müllerschön
Kamera: Klaus Merkel
Scénář: Nikolai Müllerschön

DVD film.kup-si.cz


ODKAZY

pody.cz www.sport.out-door.cz Prodej filmů na DVD funkční obleceni.out-door.cz